Illy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Illy
Komunë
noform
Pamje nga Illy
Stema_figura
Vendndodhja
Illy is located in Franca
Illy
Illy
49°44′09″V 4°57′41″L / 49.735833333333°V 4.9613888888889°L / 49.735833333333; 4.9613888888889Koordinatat: 49°44′09″V 4°57′41″L / 49.735833333333°V 4.9613888888889°L / 49.735833333333; 4.9613888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.6 km2
Popullsia 395 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08200
INSEE 08232


Illy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Illy ka një popullsi prej 395 banorë dhe sipërfaqe 15.6 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Illy (Ardennes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale