Jump to content

Imer Aliu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Imer Aliu është politikan shqiptar nga Maqedonia e Veriut.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Imer Aliu u lind më 26.03.1977 në fshatin Sllatinë . Ka diplomuar në Fakultetin Juridik të Universitetit për Evropën JuglindoreTetovë . Nga viti 2004 deri në vitin 2005 ka qenë koordinator i Qendrës Informative të Komunës së Tearcës. Ai është anëtar i Partisë Demokratike të Shqiptarëve dhe është në KQ të partisë. Ndërmjet viteve 2006 dhe 2007 ishte Ministër i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor [1] . Më 20 shkurt 2007, Aliu u emërua zëvendëskryeministër, përgjegjës për zbatimin e Marrëveshjes së Ohrit .

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Биография на сайта на Министерството на околната среда и пространственото планиране[lidhje e vdekur] посетен на 12.05.2012