Irfan Makki

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Irfan Makki
Informacione
Lindja30 tetor 1975
PrejardhjaKanada
ZhanriMuzikë Botërore, Ilahi
Profesion(e)Këngëtarë, kompozitor, muzikantë
LabelAwakening, Sony Music
Instrument(e)Vokal, Piano, Kitarë.
Vite aktiv1997-prezent
Bashkëpunim(e) meMaher Zain, Mesut Kurtishi

Irfan Makki (Arabisht: ‎‎عرفان مکی) është këngëtar dhe kompozitor pakistanezë me prejardhje kanadeze.[1]

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Pasi këndoi me Awakening Records, ai publikoi albumin I Believe me 13 këngë.

Diskografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Albumet[2][3][4]
Year Album Record label
1997 Reminisce Independent release
2006 Salam Sound Vision
2011 I Believe Awakening Records

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Irfan Makki Biography". Last.fm. Marrë më 30 maj 2013.
  2. ^ "Irfan Makki discography". MTV. Marrë më 30 maj 2013.
  3. ^ "Irfan Makki". Allmusic. Marrë më 30 maj 2013.
  4. ^ "Irfan Makki". MusicBrainz. Marrë më 30 maj 2013.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]