Isòvol

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Isòvol
Komunë
Vendndodhja
Isòvol is located in Spanjë
Isòvol
Isòvol

Koordinatat: 42°23′58″V 1°50′21″L / 42.39944°V 1.83917°L / 42.39944; 1.83917

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Cerdanya
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 23′ 58″ Veri

1° 50′ 21″ Lindje

Isòvol është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cerdanya, të provincës Girona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Isòvol – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale