Isabelle Adjani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Isabelle Adjani
Isabelle Adjani 21102011103900.jpg
Isabelle Adjani, më 2012
Informacione personale
Vendlindja Paris, France[1]Franca Franca
Kombësia franceze


Isabelle Adjani u lind më 27 qershor 1955Paris (lexo:Izabele Axhani) aktore e filmit - franceze nga Franca.

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Film[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Televizion[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Teatër[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Brennan, Sandra. "Isabelle Adjani". Allmovie. Arkivuar nga origjinali origjinali më 25 nëntor 2009. Marrë më 6 korrik 2009. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Isabelle Adjani – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale