Isona i Conca Dellà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Isona i Conca Dellà
Komunë
noform
Santa Maria de Covet church
Stema_figura
Vendndodhja
Isona i Conca Dellà is located in Spanjë
Isona i Conca Dellà
Isona i Conca Dellà

Koordinatat: 42°7′12″V 1°2′53″L / 42.12000°V 1.04806°L / 42.12000; 1.04806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Pallars Jussà
Kryetari i Bashkisë Antoni Grasa i Fàbrega
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 139.4 km2
Lartësia 659 m (m.n.d.)
Popullsia 1153 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Isonenc, isonenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 7′ 12″ Veri

1° 2′ 53″ Lindje

Isona i Conca Dellà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pallars Jussà, të provincës Lleida, në Katalonia. Isona i Conca Dellà ka 1153 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 139.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]