Issancourt-et-Rumel

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Issancourt-et-Rumel
Komunë
noform
Pamje nga Issancourt-et-Rumel
Stema_figura
Vendndodhja
Issancourt-et-Rumel is located in Franca
Issancourt-et-Rumel
Issancourt-et-Rumel
49°45′16″V 4°49′20″L / 49.754444444444°V 4.8222222222222°L / 49.754444444444; 4.8222222222222Koordinatat: 49°45′16″V 4°49′20″L / 49.754444444444°V 4.8222222222222°L / 49.754444444444; 4.8222222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.47 km2
Popullsia 426 banorë
Dendësia 78 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08440
INSEE 08235


Issancourt-et-Rumel është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Issancourt-et-Rumel ka një popullsi prej 426 banorë dhe sipërfaqe 5.47 km², me një dendësi prej 78 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Issancourt-et-Rumel – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale