Isuf Gjinali

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Isuf Gjinali (Tiranë, 1874 - 30 tetor, 1930) ka qenë ushtarak i Perandorisë Osmane dhe i shtetit shqiptar, më tej ministër i Luftës.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]