Ivan Hašek

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ivan Hašek
Të dhënat personale
Emri i plotëIvan Hašek
Data e lindjes (1963-09-06) 6 Shtator, 1963 (58 vjeç)
Vendi i lindjesMěstec Králové, Republika Çeke
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1981-1990Sparta Prague
1990-1994Strasbourg
1994-1995Sanfrecce Hiroshima
1996JEF United Ichihara
1997-1998Sparta Prague
Ekipi kombëtar
1984–1993Flag of the Czech Republic.svg Çekosllovakia54(5)
1994Flag of the Czech Republic.svg Çekia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ivan Hašek (lindur më 6 Shtator 1963) është një ish-futbollist çek.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren çekosllovake, reprezentacionin çek ka luajtur 55 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of the Czech Republic.svg Çekosllovakia
Vite Ndeshje Gola
1984 1 0
1985 7 0
1986 8 0
1987 6 1
1988 8 1
1989 8 0
1990 11 1
1991 2 1
1992 0 0
1993 3 1
Gjithsej 54 5
Flag of the Czech Republic.svg Çekia
Vite Ndeshje Gola
1994 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]