Ivanec

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ivanec
—  Qytet  —
Pamje nga Ivanec

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Varaždin
Statistika dhe Territori
Koordinatat 46.22°0′0″V 16.12°0′0″L / 46.22000°V 16.12000°L / 46.22000; 16.12000 (Ivanec)Koordinatat: 46.22°0′0″V 16.12°0′0″L / 46.22000°V 16.12000°L / 46.22000; 16.12000 (Ivanec)
Popullsia 5.232 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Ivanec is located in Kroacia
Ivanec
Ivanec

Ivanec (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë VaraždinKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 5232 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 5252 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 5434 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.38%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ivanec – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Varaždin