Ivaniq-Grad

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ivanić-Grad
—  Qytet  —
Pamje nga Ivaniq-Grad

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zagreb
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.71°0′0″V 16.4°0′0″L / 45.71000°V 16.40000°L / 45.71000; 16.40000 (Ivanić-Grad)Koordinatat: 45.71°0′0″V 16.4°0′0″L / 45.71000°V 16.40000°L / 45.71000; 16.40000 (Ivanić-Grad)
Popullsia 9.547 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Ivanić-Grad is located in Kroacia
Ivanić-Grad
Ivanić-Grad

Ivanić (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZagrebKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 9547 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 9378 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 7714 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 1.8%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.

Stampa:Zhupania Zagreb