Ivo Ulich

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ivo Ulich
Të dhënat personale
Emri i plotëIvo Ulich
Data e lindjes (1974-09-05) 5 Shtator, 1974 (45 vjeç)
Vendi i lindjesOpočno, Republika Çeke
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1994-1996Hradec Králové
1996-2001Slavia Prague
2001-2005Borussia Mönchengladbach
2005Vissel Kobe
2006-2008Dynamo Dresden
Ekipi kombëtar
1997–2000Flag of the Czech Republic.svg Çekia8(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ivo Ulich (lindur më 5 Shtator 1974) është një ish-futbollist çek.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin çek ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of the Czech Republic.svg Çekia
Vite Ndeshje Gola
1997 3 0
1998 2 0
1999 1 0
2000 2 1
Gjithsej 8 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]