Izet Dibra

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Izet Dibra ose Izet Shatku (Dibër, 19 maj 1877 - Shkodër, 11 shkurt 1964) ka qenë nëpunës i Perandorisë Osmane dhe i shtetit shqiptar, kryetar i Bashkisë së Tiranës prej vitit 1927 deri në vitin 1928 dhe ministër i Punëve Botore.

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]