Július Bielik

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Július Bielik
Të dhënat personale
Emri i plotëJúlius Bielik
Data e lindjes (1962-03-08) 8 Mars, 1962 (58 vjeç)
Vendi i lindjesVyškov, Republika Çeke
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1979–1982Spartak Trnava57(2)
1982–1991Sparta Prague247(7)
1991–1992Mazda / Sanfrecce Hiroshima20(1)
1994–1995Union Cheb36(3)
1995–1997Hradec Králové18(0)
Ekipi kombëtar
1983–1990Flag of the Czech Republic.svg Çekosllovakia18(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Július Bielik (lindur më 8 Mars 1962) është një ish-futbollist çek.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren çekosllovake ka luajtur 18 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of the Czech Republic.svg Çekosllovakia
Vite Ndeshje Gola
1983 1 0
1984 0 0
1985 0 0
1986 0 0
1987 2 0
1988 6 0
1989 3 0
1990 6 0
Gjithsej 18 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]