Jafre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jafre
Komunë
Vendndodhja
Jafre is located in Spanjë
Jafre
Jafre

Koordinatat: 42°4′V 3°1′L / 42.067°V 3.017°L / 42.067; 3.017

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.63 km2
Popullsia 413 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.jafre.cat

Jafre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Jafre ka 413 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.63 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Jafre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale