Jaime Rodríguez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jaime Rodríguez
Të dhënat personale
Emri i plotëJaime Rodríguez
Data e lindjes (1959-01-17) 17 Janar, 1959 (62 vjeç)
Vendi i lindjesSan Salvador, Salvadori
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1975-1977Alianza
1978-1979FAS
1980-1982Bayer Uerdingen
1982-1984León
1984-1985Kokkolan Palloveikot
1986-1990Atlas
1990Alianza
1991-1992NKK
1992-1993Yokohama Flügels
1994Alianza
Ekipi kombëtar
1979–1989Stampa:SLVf8(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Jaime Rodríguez (lindur më 17 Janar 1959) është një ish-futbollist.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren salvadori ka luajtur 8 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:SLVf
Vite Ndeshje Gola
1989 8 1
Gjithsej 8 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]