Jakovle

From Wikipedia
Jump to navigation Jump to search
Jakovlje
—  Qytet  —
Pamje nga Jakovle

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zagreb
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.95°0′0″V 15.86°0′0″L / 45.95000°V 15.86000°L / 45.95000; 15.86000 (Jakovlje)Koordinatat: 45.95°0′0″V 15.86°0′0″L / 45.95000°V 15.86000°L / 45.95000; 15.86000 (Jakovlje)
Popullsia 2.583 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Jakovlje is located in Kroacia
Jakovlje
Jakovlje

Jakovlje (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZagrebKroaci.

Demografia[edit | edit source]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2583 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2586 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2622 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.12%[2].

Projekte të tjera[edit | edit source]

Referime[edit | edit source]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012.

Stampa:Zhupania Zagreb