Jandun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jandun
Komunë
noform
Pamje nga Jandun
Vendndodhja
Jandun is located in Franca
Jandun
Jandun
49°39′47″V 4°33′24″L / 49.663055555556°V 4.5566666666667°L / 49.663055555556; 4.5566666666667Koordinatat: 49°39′47″V 4°33′24″L / 49.663055555556°V 4.5566666666667°L / 49.663055555556; 4.5566666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.78 km2
Popullsia 282 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08430
INSEE 08236


Jandun është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Jandun ka një popullsi prej 282 banorë dhe sipërfaqe 12.78 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jandun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale