Jasper County (Mississippi)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jasper County (Mississippi)
Harta e Jasper County në Mississippi
Map of the USA highlighting Mississippi
Vendndodhja e Mississippi në SHBA
Themelimi 1833
Zyra qendrore Bay Springs dhe Paulding
Sipërfaqja 1,755 km²
Popullsia 17,062
Dendësia 10 ban/km²


Jasper County është një nga 82 qarqetshtetin federal MississippiShteteve të Bashkuara të Amerikës.

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]