Jasse Tuominen

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jasse Tuominen
Të dhënat personale
Data e lindjes12 nëntor 1995
Vendi i lindjesLahti, Finlandë
Gjatësia1,81 m (5 ft 11+12 in)
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualBATE Borisov
Numri24
Karriera në rini
2007-2012Lahden Reipas
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2013–2017FC Lahti34(10)
2013-2014Lahti Akatemia (huazim)8(0)
2015Mikkelin Palloilijat (huazim)19(7)
2017–BATE Borisov27(1)
Ekipi kombëtar
2017–Finlanda10(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Jasse Tuominen (lindi më 12 nëntor 1995) është futbollistë finlandezë i cili luan për klubin bjellorus BATE Borisov si sulmues.

Tuominen ka luajtur për Lahtin, Lahti Akatemia dhe Mikkelin Palloilijat. Ai nënshkroi për klubin bjellorus BATE Borisov në mars 2017.[1]

Ai debutoi për Finlandën në vitin 2017.

References[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Jasse Tuominen siirtyy FK BATE Borisoviin". FC Lahti. 14 mars 2017. Marrë më 15 mars 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Faqja ZyrtareInstagram