Jastrebarsko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jastrebarsko
—  Qytet  —
Pamje nga Jastrebarsko

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zagreb
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.67°0′0″V 15.65°0′0″L / 45.67000°V 15.65000°L / 45.67000; 15.65000 (Jastrebarsko)Koordinatat: 45.67°0′0″V 15.65°0′0″L / 45.67000°V 15.65000°L / 45.67000; 15.65000 (Jastrebarsko)
Popullsia 5.498 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Jastrebarsko is located in Kroacia
Jastrebarsko
Jastrebarsko

Jastrebarsko (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë ZagrebKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 5498 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 5491 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 5419 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.13%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Zagreb