Jeremy Sumpter

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jeremy Robert Myron Sumpter
Jeremy si Peter.jpg
Informacione personale
Ditëlindja 5 shkurt 1989
Vendlindja Flag of the United States.svg Monterey, Kalifornia, SHBA
Faqja zyrtare http://www.jeremysumpter.com


Jeremy Robert Myron Sumpter lindi më 5 shkurt 1989Monterey, Kalifornia, SHBA dhe është një aktor amerikan. Është i njohur për rolin e tij si protagonist në versionin e 2003shit së filmit Peter Pan.

3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.