Jevrem Brkoviq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Jevrem Brković (malazezisht: Јеврем Брковић, - 29 dhjetor 1933) është një shkrimtar malazez (poet, romancier, gazetar), historian dhe aktivist kulturor. Ai është i njohur për kritikat ndaj kundërshtarëve të tij, si dhe ndaj figurave të jetës publike malazeze.[1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Baku, Pasho, red. (2011). "Brkoviq, Jevrem". Enciklopedia universale e ilustruar. Tiranë: Shtëpia Botuese Bacchus. f. 159. OCLC 734077163.

Stub biografi.png Ky artikull në lidhje me Biografia është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.