João Carlos dos Santos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
João Carlos
Të dhënat personale
Emri i plotëJoão Carlos dos Santos
Data e lindjes (1972-09-10) 10 Shtator, 1972 (48 vjeç)
Vendi i lindjesSete Lagoas, Brazil
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1996-1998Cruzeiro
1999-2000Corinthians Paulista
2001Cruzeiro
2002-2003Cerezo Osaka
2004Botafogo
2005Paysandu
Ekipi kombëtar
1999Flag of Brazil.svg Brazili10(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

João Carlos dos Santos (lindur më 10 Shtator 1972) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 10 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1999 10 1
Gjithsej 10 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]