João Paulo

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
João Paulo
Të dhënat personale
Emri i plotëJoão Paulo
Data e lindjes (1964-07-09) 9 Korrik, 1964 (57 vjeç)
Vendi i lindjesCampinas, Brazili
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1982-1989Guarani
1989-1994Bari
1994Vasco da Gama
1995Ponte Preta
1995Goiás
1996Corinthians Paulista
1996Sport Recife
1997Bahia
1998União São João
1998Vitória
1999Etti Jundiai
1999-2000União São João
2000Mito HollyHock
2001Alagoano
2001-2002União São João
2002Guarani
Ekipi kombëtar
1987–1991Flag of Brazil.svg Brazili17(4)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

João Paulo (lindur më 9 Korrik 1964) është një ish-futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 17 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
1987 3 1
1988 1 0
1989 2 0
1990 0 0
1991 11 3
Gjithsej 17 4

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]