Joel Griffiths

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Joel Griffiths
Të dhënat personale
Emri i plotëJoel Griffiths
Data e lindjes (1979-08-21) 21 Gusht, 1979 (41 vjeç)
Vendi i lindjesSydney, Australia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1998-1999Sydney United
1999-2001Parramatta Power
2001-2003Newcastle United Jets
2003-2005Neuchâtel Xamax
2006Leeds United
2006-2009Newcastle United Jets
2008Avispa Fukuoka
2009-2011Beijing Guoan
2012Shanghai Shenhua
2013Sydney FC
2013Qingdao Jonoon
2014-Newcastle United Jets
Ekipi kombëtar
2005–2008Australia3(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Joel Griffiths (lindur më 21 Gusht 1979) është një futbollist australian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin australian ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja australiane
Vite Ndeshje Gola
2005 1 1
2006 1 0
2007 0 0
2008 1 0
Gjithsej 3 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]