Jump to content

Johnny Leoni

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Johnny Leoni
Të dhënat vetjake
Emri i plotëJohnny Leoni
Datëlindja (1984-06-30) 30 qershor 1984 (39 vjeç)
VendlindjaSion, Zvicra
PozicioniPortier
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2001-2003Sion30(0)
2003-2012Zürich158(0)
2012Omonia3(0)
2013Neftçi0(0)
2013-2014Marítimo5(0)
2014-2015Le Mont12(0)
2016AC Nagano Parceiro
Karriera ndërkombëtare
2011 Zvicra1(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Johnny Leoni (lindur më 30 Qershor 1984) është një futbollist zviceran.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin zviceran ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Zvicra
Vite Ndeshje Gola
2011 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]