Joigny-sur-Meuse

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Joigny-sur-Meuse
Komunë
noform
Pamje nga Joigny-sur-Meuse
Vendndodhja
Joigny-sur-Meuse is located in Franca
Joigny-sur-Meuse
Joigny-sur-Meuse
49°50′16″V 4°45′39″L / 49.837777777778°V 4.7608333333333°L / 49.837777777778; 4.7608333333333Koordinatat: 49°50′16″V 4°45′39″L / 49.837777777778°V 4.7608333333333°L / 49.837777777778; 4.7608333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 3.86 km2
Popullsia 700 banorë
Dendësia 181 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08700
INSEE 08237


Joigny-sur-Meuse është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Joigny-sur-Meuse ka një popullsi prej 700 banorë dhe sipërfaqe 3.86 km², me një dendësi prej 181 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Joigny-sur-Meuse – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale