Jon Snow (karakter)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kit Harington në rolin e Jon Snow

Jon Snow është një personazh imagjinar në seritë e romaneve fantazi A Song of Ice and Fire nga autori amerikan George R. R. Martin, dhe përshtatjes televizibe Game of Thrones. Ai ka qenë quajtur një nga "krijimet më të mira" të autorit dhe personazhi më popullor nga The New York Times.[1][2] Jon është portretizuar nga Kit Harington në seritë HBO të Game of Thrones.

Karakteri[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Historia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Orr, David (12 gusht 2011). "Dragons Ascendant: George R. R. Martin and the Rise of Fantasy". The New York Times. Marrë më 12 korrik 2014. {{cite news}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Jennings, Dana (14 korrik 2011). "A Dance with Dragons Review: In a Fantasyland of Liars, Trust No One, and Keep Your Dragon Close". The New York Times. Marrë më 20 korrik 2014. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]