Jonval

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jonval
Komunë
noform
Pamje nga Jonval
Vendndodhja
Jonval is located in Franca
Jonval
Jonval
49°34′18″V 4°39′54″L / 49.571666666667°V 4.665°L / 49.571666666667; 4.665Koordinatat: 49°34′18″V 4°39′54″L / 49.571666666667°V 4.665°L / 49.571666666667; 4.665
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.53 km2
Popullsia 87 banorë
Dendësia 34 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08130
INSEE 08238


Jonval është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Jonval ka një popullsi prej 87 banorë dhe sipërfaqe 2.53 km², me një dendësi prej 34 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Jonval – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale