Jorba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jorba
Komunë
Vendndodhja
Jorba is located in Spanjë
Jorba
Jorba

Koordinatat: 41°36′13″V 1°32′56″L / 41.60361°V 1.54889°L / 41.60361; 1.54889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Anoia
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 36′ 13″ Veri

1° 32′ 56″ Lindje

Jorba është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Anoia, të provincës Barcelona, në Katalonia.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Jorba – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale