Jordan Perez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jordan Perez
Jordan Perez vs. Estonia.jpg
Perez me Gjibraltarin në vitin 2014
Të dhënat personale
Data e lindjes (1986-11-13) 13 Nëntor 1986 (32 vjeç)
Vendi i lindjesGjibraltar
PozicioniPortier
Informacionet për klubin
Klubi aktualLincoln
Numri1
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–08Lynx
2008–13Manchester 62
2013–Lincoln
Ekipi kombëtar
2013–Gjibraltari5(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 21:29, 5 qershor 2014 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 21:29, 5 qershor 2014 (UTC)

Jordan Perez (lindur më 13 nëntor 1986) është një futbollist gjibraltaras i cili luan si portier me skuadrën gjibraltarase LincolnGjibraltar Premier Division dhe me kombëtaren gjibraltarase.

Karriera[redakto | përpunoni burim]

Perez filloi karrierën e tij me College Cosmos F.C., një klub në Winston Churchill Avenue. Në verën e vitit 2006, ai e la klubin duke u transferua te Lynx, ku ai filloi karrierën e tij si profesionist. Pas dy vite qëndrimi atje, ai kaloi te rivalët e titullit Manchester 62. Atje ai qëndroi për pesë vite para se të transferohej te Lincoln.

Kombëtarja[redakto | përpunoni burim]

Perez bëri debutimin me kombëtaren më 19 nëntor 2013 në barazimin 0–0 në shtëpi kundër Sllovakisë.[1] Kjo ishte ndeshja e parë zyrtare e tyre që pas pranimit nga UEFA.[2]

Trofe[redakto | përpunoni burim]

Lincoln

Referenca[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ "Rock-solid Gibraltar hold Slovakia to memorable draw on debut". Sports Yahoo. Marrë më 21 nëntor 2013. 
  2. ^ "Gibraltar hold Slovakia in maiden international". www.uefa.com. Marrë më 21 nëntor 2013. 

Lidhje të jashtëme[redakto | përpunoni burim]