Jordi Rubio

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jordi Rubio
Andorra national football team - Jordi Rubio (001).jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëJordi Rubio Gómez
Data e lindjes (1987-11-01) 1 Nëntor 1987 (32 vjeç)
PozicioniMbrojtës
Informacionet për klubin
Klubi aktualSanta Coloma
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2006–2008FC Andorra?(?)
2008–UE Santa Coloma?(?)
Ekipi kombëtar
2006–Andorra25(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 13 janar 2011.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 13 tetor 2014

Jordi Rubio (lindur më 1 nëntor 1987) është një futbollistë andorras i cili luan me klubin andorras UE Santa Coloma dhe me kombëtaren andorrase si mbrojtës.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Rubio filloi karrierën e tij si profesionist te FC Andorra në vitin 2006, përpara se në vitin 2008 të kalonte te UE Santa Coloma.

Ai bëri debutimin e tij me Andorrën në vitin 2006.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]