Josipovac

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Josipovac
—  Qytet  —
Josipovac is located in Kroacia
Josipovac
Josipovac
Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Osijek-Baranja
Statistika dhe Territori
Koordinatat 45.58°0′0″V 18.58°0′0″L / 45.58000°V 18.58000°L / 45.58000; 18.58000 (Josipovac)Koordinatat: 45.58°0′0″V 18.58°0′0″L / 45.58000°V 18.58000°L / 45.58000; 18.58000 (Josipovac)
Popullsia 4.091 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1

Josipovac (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Osijek-BaranjaKroaci.

Demografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 4091 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 4119 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 4395 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.68%[2].

Projekte të tjera[redakto | redakto tekstin burimor]

Referenca[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ Të dhëna nga www.world-gazetteer.com.

Stampa:Zhupania Osijek-Baranja