Juià

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Juià
Komunë
Vendndodhja
Juià is located in Spanjë
Juià
Juià

Koordinatat: 42°1′9″V 2°54′30″L / 42.01917°V 2.90833°L / 42.01917; 2.90833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Gironès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.39 km2
Popullsia 338 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 1′ 9″ Veri

2° 54′ 30″ Lindje


Juià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Gironès, të provincës Girona, në Katalonia. Juià ka 338 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.39 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Juià – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale