Juliana Nikollova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Juliana Nikollova (maqedonisht: Јулиана Николова; e lindur më 14.7.1975, në Veles) është një politikane maqedonase nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Juliana Nikollova kandidoj si pjesë e PLD-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Juliana Nikollova". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)