Juliana Nikollova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Juliana Nikollova (maqedonisht: Јулиана Николова; e lindur më 14.7.1975, në Veles) është një politikane maqedonase nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Juliana Nikollova kandidoj si pjesë e PLD-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]

  1. ^ "Juliana Nikollova". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.