Julie Andrews

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Dame Julie Andrews DBE; lindi si Julia Elizabeth Welles1 tetor 1935Walton-on-Thames, Surrey. Është një aktore dhe këngëtare britanike.

Filmografia[redakto | redakto tekstin burimor]

Të ardhmën: