Julio César Baldivieso

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Julio César Baldivieso
Të dhënat personale
Emri i plotëJulio César Baldivieso
Data e lindjes (1971-12-02) 2 Dhjetor, 1971 (49 vjeç)
Vendi i lindjesCochabamba, Bolivia
PozicioniMesfushor
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1987-1991Jorge Wilstermann
1992-1994Bolívar
1995Newell's Old Boys
1996Bolívar
1997-1998Yokohama Marinos
1999Jorge Wilstermann
1999Barcelona
2000Bolívar
2001Cobreloa
2002Al-Nassr
2003Aurora
2004Al-Wakrah
2004Aurora
2005Caracas
2006The Strongest
2007Bolívar
2008Aurora
Ekipi kombëtar
1991–2005Flag of Bolivia.svg Bolivia85(15)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Julio César Baldivieso (lindur më 2 Dhjetor 1971) është një ish-futbollist bolivi.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin bolivi ka luajtur 85 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Bolivia.svg Bolivia
Vite Ndeshje Gola
1991 5 0
1992 0 0
1993 15 0
1994 14 1
1995 8 1
1996 12 3
1997 9 2
1998 0 0
1999 0 0
2000 7 2
2001 8 5
2002 0 0
2003 3 1
2004 2 0
2005 2 0
Gjithsej 85 15

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]