Jun Amano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jun Amano
Të dhënat personale
Emri i plotëJun Amano
Data e lindjes (1991-07-19) 19 Korrik, 1991 (29 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualKSC Lokeren Oost-Vlaanderen
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2014–2019Yokohama F. Marinos102(10)
2019–KSC Lokeren Oost-Vlaanderen
Ekipi kombëtar
2018Japonia1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Jun Amano (天野 純 Amano Jun?, lindur më 19 Korrik 1991) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 1 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2018 1 0
Gjithsej 1 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]