Jungo Fujimoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Jungo Fujimoto
Jungo Fujimoto.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëJungo Fujimoto
Data e lindjes (1984-03-24) 24 Mars, 1984 (37 vjeç)
Vendi i lindjesYamato, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualGamba Osaka
Numri25
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2005–2010Shimizu S-Pulse
2011–2013Nagoya Grampus
2014–2015Yokohama F. Marinos
2016–Gamba Osaka
Ekipi kombëtar
2007–2012Japonia13(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Jungo Fujimoto (lindur më 24 mars 1984) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 13 ndeshje dhe ka shënuar 1 gol.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2007 4 0
2008 0 0
2009 0 0
2010 2 0
2011 4 0
2012 3 1
Gjithsej 13 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]