Junichi Inamoto

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Junichi Inamoto
Junichi Inamoto - 2.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëJunichi Inamoto
Data e lindjes (1979-09-18) 18 Shtator, 1979 (41 vjeç)
Vendi i lindjesOsaka, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualHokkaido Consadole Sapporo
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1997–2001Gamba Osaka
2001–2002Arsenal
2002–2004Fulham
2004–2006West Bromwich Albion
2004–2005Cardiff City
2006–2007Galatasaray
2007–2009Eintracht Frankfurt
2009Stade Rennais
2010–2014Kawasaki Frontale
2015–Hokkaido Consadole Sapporo
Ekipi kombëtar
2000–2010Japonia82(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Junichi Inamoto (lindur më 18 shtator 1979) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 82 ndeshje dhe ka shënuar 5 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2000 14 0
2001 11 1
2002 10 2
2003 10 1
2004 6 0
2005 10 0
2006 4 0
2007 3 0
2008 2 0
2009 4 1
2010 8 0
Gjithsej 82 5

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]