Juniville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Juniville
Komunë
noform
Pamje nga Juniville
Stema_figura
Vendndodhja
Juniville is located in Franca
Juniville
Juniville
49°23′51″V 4°22′57″L / 49.3975°V 4.3825°L / 49.3975; 4.3825Koordinatat: 49°23′51″V 4°22′57″L / 49.3975°V 4.3825°L / 49.3975; 4.3825
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.2 km2
Popullsia 1196 banorë
Dendësia 46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08310
INSEE 08239
Faqja Zyrtare http://juniville.free.fr/


Juniville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Juniville ka një popullsi prej 1196 banorë dhe sipërfaqe 26.2 km², me një dendësi prej 46 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Juniville – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale