Junji Kawano

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Junji Kawano
Të dhënat personale
Emri i plotëJunji Kawano
Data e lindjes (1945-07-11) 11 Korrik, 1945 (75 vjeç)
Vendi i lindjesOita, Japoni
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1968–1976Toyo Industries
Ekipi kombëtar
1968–1969Japonia2(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Junji Kawano (lindur më 11 Korrik 1945) është një ish-futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1968 1 0
1969 1 0
Gjithsej 2 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]