Junko Ozawa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Junko Ozawa
Të dhënat personale
Emri i plotëJunko Ozawa
Data e lindjes (1973-12-07) 7 Dhjetor, 1973 (46 vjeç)
Vendi i lindjesKanagawa, Japonia
PozicioniPortier
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1989–1993Nissan FC Ladies43(0)
1994–1995Tokyo Shidax LSC14(0)
1996–1997Fujita SC Mercury31(0)
Ekipi kombëtar
1993–1997Japonia21(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Junko Ozawa (lindur më 7 Dhjetor 1973) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 21 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1993 4 0
1994 6 0
1995 5 0
1996 5 0
1997 1 0
Gjithsej 21 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]