Junya Ito

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Junya Ito
Të dhënat personale
Emri i plotëJunya Ito
Data e lindjes (1993-03-09) 9 Mars, 1993 (28 vjeç)
Vendi i lindjesYokosuka, Japoni
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualKashiwa Reysol
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2015Ventforet Kofu30(4)
2016–Kashiwa Reysol67(13)
Ekipi kombëtar
2017–Japonia3(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Junya Ito (lindur më 9 Mars 1993) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2017 3 0
Gjithsej 3 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]