Justine-Herbigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Justine-Herbigny
Komunë
noform
Pamje nga Justine-Herbigny
Vendndodhja
Justine-Herbigny is located in Franca
Justine-Herbigny
Justine-Herbigny
49°35′51″V 4°19′30″L / 49.5975°V 4.325°L / 49.5975; 4.325Koordinatat: 49°35′51″V 4°19′30″L / 49.5975°V 4.325°L / 49.5975; 4.325
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.77 km2
Lartësia 90 m (m.n.d.)
Popullsia 171 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08270
INSEE 08240


Justine-Herbigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Justine-Herbigny ka një popullsi prej 171 banorë dhe sipërfaqe 11.77 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Justine-Herbigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale