Jusuf Hasani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Jusuf Hasani (maqedonisht: Јусуф Хасани; i lindur më 19.1.1973, në Gostivar) është një politikan turk nga Maqedonia. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Jusuf Hasani kandidoj si pjesë e PDTM-së dhe u zgjodh deputet i legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Jusuf Hasani". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë. Marrë më 23 qershor 2017.