Kështjella "Gjyteti i Grajqevcit"

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kështjella Gjyteti i Greiçecit
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Greiçec, Therandë, Kosovë
Ndërtuar Antikë e Vonë
Emri zyrtar: Lokalitet Arkeologjik / Rezervat
Lloji Nën mbrojtje
Nr. i referencës 4126

Kështjella "Gjyteti i Grejçecit" është një monument i trashëgimisë kulturore në Greiçec, Therandë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik".

Referencat[redakto | përpunoni burim]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. 

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

Shih edhe[redakto | përpunoni burim]