Kështjella Pepshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kështjella Pepshi
Lindi më (1987-07-27) 27 Korrik, 1987 (32 vjeç)
Vendlindja Prishtinë, Kosovë
Kombësia Shqiptare
Nënshtetësia Kosovare
Profesioni modele
E njohur për  fitimin e titullit Miss Universe Kosova 2010

Kështjella Pepshi (e lindur më 27 korrik 1987) është një modele shqiptare nga Kosova dhe fituese titullit të konkursit të bukurisë kombëtare Miss Universe Kosova.[1] Pepshi u rrit në Bern, Zvicër, ku ka garuar në konkursin e bukurisë Miss Bern. Më vonë ajo shkoi në vendlindjen e sa, Kosovë dhe fitoi titullin Miss Univers Kosova në fillim të qershorit 2010. Ajo konkurroi në Miss Univers 2010, por nuk u mori vend.[2]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Worldshowbiz. "Keshtjella Pepshi crowned Miss Kosovo Universe 2010". Worldshowbiz. Arkivuar nga origjinali origjinali më 23 gusht 2010. Marrë më 28 korrik 2010.
  2. ^ "Kopje e arkivuar". Arkivuar nga origjinali origjinali më 21 korrik 2010. Marrë më 20 gusht 2017.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]