Kështjella Pepshi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Kështjella Pepshi
Lindi më (1987-07-27) 27 Korrik, 1987 (31 vjeç)
Vendlindja Prishtinë, Kosovë
Kombësia Shqiptare
Nënshtetësia Kosovare
Profesioni modele
E njohur për  fitimin e titullit Miss Universe Kosova 2010

Kështjella Pepshi (e lindur më 27 korrik 1987) është një modele shqiptare nga Kosova dhe fituese titullit të konkursit të bukurisë kombëtare Miss Universe Kosova.[1] Pepshi u rrit në Bern, Zvicër, ku ka garuar në konkursin e bukurisë Miss Bern. Më vonë ajo shkoi në vendlindjen e sa, Kosovë dhe fitoi titullin Miss Univers Kosova në fillim të qershorit 2010. Ajo konkurroi në Miss Univers 2010, por nuk u mori vend.[2]

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]