KMN Gang

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
KMN Gang
KMN Gang Logo.png
Informacione
PrejardhjaDresdeni, Gjermani
ZhanriHip hop gjerman, Gangsta Rap
Vite aktiv2010-
Anëtarët
Azet
Miami Yacine
Zuna
Nash
Webfaqja
www.kmngang.com

KMN Gang është grup i muzikës Hip hop i përbërë nga reperët Azet, Miami Yacine, Zuna dhe Nash.[1]

Grupi u themelua nga reperët Azet dhe Nash në vitin 2010.

Përparimi arriti në ekuipazhin rap në vitin 2015 me lansimin e këngës F*ck the Police.[2]

Në vitin 2016, Miami Yacine u bashkua me grupin.[2] Kënga e tij e parë e lëshuar, Kokaina, arriti në vendin e 16-të në listën gjermane.[3]

Zuna arriti në 2017 me albumin e tij Mele 7, vendin e 2-të të listës së albumeve gjermane, si dhe kënga e tij Number 1 në vendin e shtatë.[4]

Miami Yacine arriti vendin e pestë në vitin 2017 me këngën Bon Voyage.[5]

Më 30 qershor 2018, kënga e tyre KMN Member u lansua, i cili arriti vendin e 11-të në listat gjermane.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "KMN Gang erfolgreich". hiphop.de. Marrë më 2017-09-12.
  2. ^ a b "Fürdie Familie: Wie die KMN Gang deutschen Straßenrap übernimmt". hiphop.de. Marrë më 2017-09-12.
  3. ^ "Chartverlauf Miami Yacine "Kokaina"". www.offiziellecharts.de. Marrë më 2017-09-12.
  4. ^ "Chartplatzierungen von Zuna bei Offizielle Deutsche Charts". Marrë më 2017-09-12.
  5. ^ "Chartplatzierungen von Miami Yacine bei Offizielle Deutsche Charts". Marrë më 2017-09-12.